Masáže

  • Jste celkově rozladěni, nemůžete se soustředit na práci nebo vás bolí záda?
  • Cítíte nepříjemnou únavu nebo Vás snad bolí hlava po celodenní práci, nohy po nákupech či obíhání úředních záležitostí?
  • I zde z velké většiny obtíže odstraní nebo alespoň zmírní masáž.
  • Jste přetažení a nemůžete usnout? Probouzíte se v noci a máte depresivní myšlenky?

Zkuste to s masáží. Možná Vás překvapí nečekaný efekt. Masáže jsou nejstarší formou léčení. Výhodou je, že k nim nepotřebujeme skoro nic a po instruktáži od odborného maséra si můžete sami kdykoliv ulevit od bolesti pomocí jednoduchých hmatů a protahovacích cvičení.

Klasická masáž

MasážeMá regenerační účinky, je ideální na uvolnění zatuhlé šíje, krku, bolestech pod lopatkou, migrény, regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu.

Klasickou masáž provádím osvědčenými oleji. Oleje oproti emulzím mají pro kůži tu výhodu, že ji nevysušují. Po masáži klient nechá na sobě olej působit.

Hawaii Lomi-Lomi masáž

Tato masáž pochází z Havajských ostrovů. Při Havajské masáži se zejména využívá rytmických pohybů prstů a dlaní a především předloktí a loktů. Masáž má vynikající relaxační a terapeutické účinky. Z tohoto důvodu je vyhledávána zejména jako velice oblíbený způsob relaxace a odpočinku.

Havajská masáž dovede dokonale hormonizovat tělo a duši masírovaného. Při masáži se využívá znalostí masérů o lidském těle, kdy dochází díky pečlivě vedeným tahům k uvolnění napětí v lidském těle. Dokonale provedená masáž navodí velice příjemný pocit uvolnění a harmonizuje těla a lidskou duši. A to zejména díky relaxační technice použité při této masáži.

Horké (lávové) kameny – Hot Stones

Při masáži horkými kameny se většinou využívají velice kvalitní lávové kameny a oleje. Nemálo z masírovaných popisuje, že navodit tak příjemné pocity při masáži dovede jen masáž horkými kameny. Právě proto je tak velice žádaná nejen po celém světě, ale i u nás.

Při masáži do vás nádherně prostoupí teplo, které sálá z vyhřátých lávových kamenů, které jsou zahřány právě tak, aby vydávaly toto příjemné teplo a to po celou dobu masáže, kdy postupně dochází k jejich obměně. Při masáži dochází k aktivování energetických drah v těle, masáž velice blahodárně působí na mysl masírovaného a perfektně uvolňuje ztuhlé svaly, které se po provedené masáži krásně prohřejí a uvolní. Jedná se o velice exkluzivní masáž, při které se využívá těch nejlepších olejů a masérských technik.

Po provedené masáži se budete cítit dokonale uvolnění a připravení na další příjemné chvíle přicházejících dnů.

Masáže

Lymfatická masáž (Lymfodrenáž)

Masáží je vhodné ošetřovat zejména místa projekce zón lymfatického systému jako celku. Vhodné lymfatické masáže s prvky akupresury na těle a jeho částech (mikrosystémech) s použitím různých masážních prostředků a zábalů z různých bylin a éterických olejů, doplněné upravenou stravou, bylinnými, ovocnými a zeleninovými čisticími kúrami, včetně dechových a jiných cvičení a vhodných sportů zlepšujících proudění lymfy, jsou tou nejlepší prevencí pro všechna onemocnění. Odstranit celulitidu, ulevit oteklým nohám, zrychlit metabolické procesy v těle, vyplavit toxické látky. To vše dokáže lymfatická masáž.

V čem tkví tajemství lymfatické masáže?

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky.

Typickým příznakem toho, že lymfatický systém nefunguje, jak by měl, jsou například otoky nohou i jiných částí těla, chronická únava a bolesti hlavy. Někdy také vyšší sklon k infekčním chorobám horních cest dýchacích (anginy, chřipky, různé záněty). Masáž, odborně drenáž, je může v řadě případů odstranit či zmírnit.

Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Lymfodrenážní masáž by měl provádět lymfoterapeut, který jemnou a přesně určenou technikou manuální lymfodrenáže odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Kdo lymfatickou masáž potřebuje?

Podle odborníků je lymfatická masáž vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání. Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy. Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfatickou masáž (lymfodrenáž) alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je deset masáží. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací kúra.

Bambusová masáž

Bambusová masáž je novinkou mezi evropskými masážemi, přestože v asijských zemích má již svou tradici. Je určená pro klienty, kteří mají raději silnější působení na tělo a doporučuje se i jako drenážní procedura (např. pomáhá v boji proti celulitidě). Není příliš vhodná pro velmi štíhlé postavy – není reálné vyhnout se bambusovou tyčí lopatkám a páteři; masáž by sice nebyla zdraví škodlivá, ale ani příjemná.

Masáž se provádí bambusovými tyčemi různých velikostí, které se před masáží nahřívají. Na záda a nohy jsou určeny tyče větší, naopak na obličej a chodidla se používají velmi malé. Speciálními pohyby se masíruje celé tělo. Tahy dřevěnou tyčí stimulují nejen svaly, ale zároveň podporují pohyb lymfy, takže dochází i k odplavování škodlivin. Masáž obličeje je naopak jemná a relaxační. Ošetření díky tomu splňuje jak odpočinek, tak i zdravotní účinek na organismus.

Můžeme ji doporučit sportovcům pro uvolnění svalů, ale i ženám jako prevenci před celulitidou. Nebo jen jako příjemný a zajímavý druh relaxace.

V současné době provádíme masáž klasickou, lymfatickou – ruční, lávové kameny a  Hawai Lomi-Lomi.

ja2 copy

Masáže provádí odborně vyškolená masérka Kateřina Bulková,  u které si objednáte dle vlastního výběru masáž na tel.:  702 913 952  v termínu a čase, který Vám bude vyhovovat.

Ceny jednotlivých masáží najdete  na stránce CENÍK

 

Máte dotaz, chcete se objednat na masáž? Napište
Vaše jméno: *
Váš email: *
Váš telefon:

Zpráva:

Komentáře nejsou povoleny.